
A Hungexpo-n április 5-9. között Construma 2017 otthonteremtési és építőipari kiállítást részeként rendezték meg a Reneo 2017, V. Nemzetközi Megújuló Energia Szakkiállítást, amely az egyetlen hazai, kifejezetten zöld energiával foglalkozó szakkiállítás. A kiállítás résztvevője volt az EU-FIRE Kft., Magyarország egyik meghatározó, geotermikus energia hasznosításával foglalkozó vállalata.
Cégünk tulajdonos-ügyvezetője, Dr. Kovács Imre a geotermikus energia előnyeiről ismertségéről és a technológia elterjedésének korlátairól végzett lakossági online felmérés eredményeiről számolt be.
A Hungexpo Budapest Vásárközpontban április 5-9. között rendezték meg a Construma 2017 otthonteremtési és építőipari kiállítást, melyet csaknem 60 ezren kerestek fel. A Construma kiállítás része a Reneo 2017 5. Nemzetközi megújuló energia szakkiállítás, amely az egyetlen hazai, kifejezetten zöldenergia témával foglalkozó szakkiállítás. A kiállítás résztvevője volt az EU-Fire Kft., amely Magyarország egyik meghatározó, geotermikus energia hasznosításával foglalkozó vállalata. A 2011-ben alakult, magyar tulajdonú EU-Fire Kft. fontos szereplő a környezetbarát ingatlanfejlesztések és geotermikus beruházások piacán. A vállalkozás nevéhez fűződik a Makói Geotermikus Fűtőrendszer és a Csongrádi Geotermikus Kaszkádrendszer kiépítése, és jelenleg is több futó geotermikus projektjük van országszerte.
A geotermikus energiát azért érdemes választani, mert a Föld hője szinte kimeríthetetlen energiaforrás, s képes kiváltani a fosszilis (szén-, olaj-és gázalapú) hőtermelést. A geotermális erőmű nem terheli a környezetet, nincs káros anyag kibocsátása, ezért hozzájárul az üvegháztartású gázok kibocsátásának csökkentéséhez. De miért nem terjedt el nálunk a geotermikus energia felhasználása? A kérdés megválaszolására az EU-Fire Kft. online felmérést végzett a lakosság körében, a kutatás eredményeiről a Construma kiállításon sajtótájékoztató keretében számolt be Dr. Kovács Imre, a társaság egyik tulajdonosa. Összesen több mint 300-an töltötték ki azt az online kérdőívet, amely leginkább arra kereste a választ, hogy milyenek a magyar lakosság általános ismeretei a geotermikus energia előnyeiről és hogy melyek a technológia elterjedésének korlátai. A kérdőívek elemzése után kiderült, hogy a megkérdezettek szerint leginkább az információhiány és a beruházási költségek jelentik a legfőbb korlátját a geotermikus energia elterjedésének Magyarországon.